Akü

Enyakin.com geniş hizmet yelpazesiyle akü sorunu yaşayan araç sahiplerinin yanında! Yer ve zaman fark etmeksizin yerinde akü değişimi hizmetiyle sorunlarınıza hızlı ve etkili çözümler getiriyoruz.

0 Akü firmasından

En İyi 5 Akü Firması

Serdar Bal Otomotiv
Serdar Bal
6.Yılı 2610 İş
Kredi Kartı Geçerli
Şafak Özbek
2 Yıl, 3 Ay 998 İş
Kredi Kartı Geçerli
Ölmez Oto Elektirik Tesisatı Ve Akü
Remzi Ölmez
2.Yılı 803 İş
Güven Oto Lastik Akü
Yunus Emre Güven
2 Yıl, 2 Ay 260 İş
Kredi Kartı Geçerli
A-z Hırdavat
Ali Zeytin
6.Ayı 24 İş

Rakamlarla En yakın Akü

Türkiye'nin 81 ilinde 16082 müşterimize Akü hizmeti sunduk.

0

Müşteri

0

İş Talebi

0

Akü Firması

Enyakın Nasıl Çalışır?

Firmaları Listele
Firmaları Listele

En iyi Akü firmalarını inceleyip değerlendirin

Seçimini Yap
Seçimini Yap

Akü hizmeti alacağınız firmadan hemen hizmet alın

Mutlu Müşteri Yorumları

12 Temmuz 2024 0 (54*) 212 ** **
Firmaya çok teşekkür ediyorum gerçekten aradığımda 30 dakika sonra geldi ve 15 dakika içerisinde işlemi tamamladı ve teslim etti çok memnun kaldım

13 Mart 2024 0 (53*) 088 ** **
Teşekkürler hizmet icin

25 Şubat 2024 0 (53*) 066 ** **
Sagolsun zamaninda geldi aracınızın arızanın dakikasında çözdü teşekkürler autobal yunus gezer

30 Haziran 2023 0 (53*) 696 ** **
Helal olsun hemen geldi sabah

12 Nisan 2023 0 (54*) 234 ** **
5 dk içinde işimizi çözdü

02 Nisan 2023 E*** ***
Tesekkur ederim kısa surede sorunum cozuldu

Sana En Yakın Akü Firmasını Seç

AKÜ

Bir aracın temel bileşenlerinden bir tanesi olan akü olmadan aracınızın çalışması mümkün değildir. Akünün temel görevi, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak muhafaza etmek ve ihtiyaç duyulduğunda araca elektrik enerjisi sağlamaktır. Aracınızı kullanım yoğunluğunuzla paralel bir şekilde akü de zamanla yıpranıp arızalanabilir; temel görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu durumda yapılması gereken eski akünün yenisiyle değiştirilmesidir. Bu aşamada işinin ehli bir firmadan akü değişimi hizmeti almak, tek çözümdür. Enyakin.com geniş hizmet yelpazesiyle akü sorunu yaşayan araç sahiplerinin yanında! Yer ve zaman fark etmeksizin yerinde akü değişimi hizmetiyle sorunlarınıza hızlı ve etkili çözümler getiriyoruz.

Marşa basıyorsunuz ancak araç bir türlü çalışmıyorsa aklınıza ilk gelmesi gereken, akünüzde bir sorun olabileceğidir. Her gün kontağı çevirmenizle başlayan ve aracın motorunun çalışır hale gelmesiyle son bulan bu süreç, akü tarafından orkestra edilmektedir. İyi kullanılmış bir akünün ömrü 5 seneye kadar çıkabilmektedir. Miladının sonuna yaklaşan bir akü, bunu çeşitli yollarla belli edebilir. Bu noktada tecrübeli ve işinin ehli bir firmadan akü değişimi hizmeti almak elzemdir.

Akü, kompleks bir kimyasal yapıya sahip olmasının yanı sıra yanıcı bir cihazdır ve yalnızca teknik bilgi sahibi, tecrübeli kişiler tarafından değişim yahut dolum hizmeti verilmelidir. Kendi başınıza yapacağınız herhangi bir işlem, aracınız ve dolaylı olarak sizin için tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Enyakin.com üzerinden alacağınız akü yol yardım hizmeti aracılığıyla yerinde akü değişimi yaptırabilirsiniz.

Akü sorunu sebebiyle aracıyla yolda mahsur kalmış sürücülerimiz, saat ve gün fark etmeksizin Enyakin.com üzerinden en hızlı, en güvenilir ve en kaliteli yerinde akü değişimi hizmetini alabilirler. Yerinde akü değişimi hizmetimizden faydalanmanız, oto çekici çağırıp aracınızı başka bir yere çektirmek gibi zahmetlere ve masraflara girmeden ivedi ve efektif çözümlere en bütçe dostu fiyatlarla ulaşmanızı sağlar.

AKÜ MARKALARI

Akü pazarı, çeşitli marka ve modellerden oluşan ürün yelpazesiyle sürücülere geniş bir seçenek aralığı sunmaktadır. Seçeneklerin fazla olmasıyla birlikte her bütçeye ve ihtiyaca uygun ürün bulunabilmektedir. Ancak seçeneklerin bolluğu, birçok sürücü için kafa karıştırıcı da olabilmektedir. Yeni bir araba aküsü alırken önünüze ilk çıkan markayı almayıp; aküde kullanılan materyalin kalitesine, garanti edilen kullanım ömrüne, markanın yetkili servis ağının dağılımına, ne kadar dayanıklı olduklarına ve performanslarına dikkat ederseniz olumsuz bir deneyim yaşamanız pek de olası değildir.

Ürünlerinin kaliteleriyle, kullanım ömürleriyle, performanslarıyla ve yetkili servis ağlarıyla ön plana çıkan ve sürücülere güven veren Mutlu Akü, Varta Akü, İnci Akü ve Bosch Akü ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen araba aküsü markalarıdır. Dilerseniz bu markalara daha detaylı bakıp sizin için en uygun olanı seçmenizde yardımcı olalım.

MUTLU AKÜ

Sadece kaliteli ve güvenilir bir akü markası olmakla kalmayan ve tamamen yerli bir marka olan Mutlu Akü, 1945 yılından beri her araca uygun akü üretmekte ve geniş ürün yelpazesiyle akü sektöründe önemli bir yerde durmaktadır.

Özellikle daha az bakım gerektirip daha yüksek performans sağlayan modelleriyle popüler bir tercih olan Mutlu Akü, akü değişimi yaptıracak sürücüler için güvenilir bir adres olabilir.

VARTA AKÜ

Almanya menşeili bir akü markası olan Varta Akü, muhtemelen dünyada en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir. 1887’ye kadar uzanan geçmişiyle akü sektörünün en köklü ve en kaliteli markalarından biridir.

Özellikle jel akü pazarında ön plana çıkan Varta Akü, start-stop araçlar için biçilmiş kaftandır. Aynı kulvardaki rakipleriyle benzer şekilde yüksek performans garantisi veren Varta Akü, yaklaşık yüzde yirmi seviyesinde enerji tasarrufu sağlamasıyla araç sahipleri arasında popülerliğini korumaktadır.  

İNCİ AKÜ

Ülkemizin önemli akü üreticilerinden bir diğeri olan ve 1984 senesinden beri çeşitli araç türlerine uygun akü modelleri üreten İnci Akü gerek çevre dostu olmasıyla gerek uzun ömürlü ürünler sunmasıyla gerekse yüksek performans vaadiyle araç sahiplerinin şüphe duymadan tercih edebilecekleri nitelikli bir üretici firmadır.

BOSCH AKÜ

Adına günlük hayatımızdaki birçok teknolojik ürün vasıtasıyla aşina olduğumuz Bosch, ürünlerinin kalitesi ve yetkili servis ağıyla akü sektöründe de oldukça iddialı. Bosch Akü markası altında üretilen akü modelleri, özellikle de kullanım ömürlerinin uzun süreli olmasıyla bir başka deyişle oldukça “dayanıklı” olmalarıyla ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Bosch Akü markalı ürünlerin daha küçük ve kompakt bir yapıya sahip olması, hantal akülerden bıkan sürücülerin bir numaralı tercih sebebi olmaktadır.

AKÜ FİYATLARI

Akü fiyatları birçok parametreye bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu parametreleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Akünün markası
 • Akünün modeli
 • Akünün voltaj gücü
 • Akünün marş gücü
 • Akünün kapasitesi

Ana hatlarıyla bu parametreler, akü fiyatları konusunda belirleyici olmaktadır. Aracınızın gereksinimlerini ve kapasitesini tam olarak bilirseniz en uygun akü seçimini yapıp gereksiz masraflardan kaçınabilirsiniz.

Mutlu Akü Fiyatları

Yerli akü üreticilerimizden birisi olan Mutlu Akü, her araç tipine uygun akü modeli yelpazesiyle geniş bir hizmet kapsamı garantisi vermektedir. Model çeşitliliğinin beraberinde getirdiği fiyat çeşitliliğiyle birlikte her bütçeye uygun bir ürün bulunabilmektedir. Bir akünün fiyatı; voltaj gücü, marş gücü, kullanım ömrü ve elektrik depolama performansıyla belirlenir. Bu alanlarda oldukça başarılı olan Mutlu Akü ürünleri için talep edilen Mutlu akü fiyatları da buna paralel olarak belirlenmektedir.

Varta Akü Fiyatları

Dünya çapında geniş bir pazar payına sahip olan Varta Akü, ürün çeşitliliğiyle ve ürünlerinin kalitesiyle birçok sürücü için nokta atışı seçenekler sunabilmektedir. Varta akü, çeşitli ebatlarda ve kapasitelerde onlarca farklı akü modeliyle 1887 yılından beri pazardaki yerini korumaktadır. Bu noktada önemli olan şey, sizin bir araç sahibi olarak aracınızın kapasitesini ve ihtiyaçlarını net olarak bilmeniz ve tercihinizi ona göre yapmanızdır. Doğru tercih yapmak, size geniş bir skalaya yayılan Varta akü fiyatları yelpazesinden en uygun olanı bulma şansı sunar.

Bosch Akü Fiyatları

Öncelikle bütçenizi, aracınızın kapasitesini ve ihtiyaçlarını belirlemeniz; sizi, bütçenizin altında yahut üstünde kalan seçeneklerle uğraşmaktan kurtarmakla kalmayıp nokta atışı tercih yapmanızı da sağlar. Bosch akü fiyatları, çeşitli modellere ve bu modellerin sahip oldukları niteliklere, kapasitelere bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Evet, bütçemizi aşmamak ve uygun akü arayışında olmak iyidir. Ancak bütçenizi belirlerken belli bir kalite seviyesindeki ürünler için bir tık daha fazla harcamanız gerekebileceğini lakin bunun uzun vadede daha kazançlı bir alışveriş olacağını unutmamalısınız.

72 AMPER AKÜ – 60 AMPER AKÜ

72 amper akü ve 60 amper akü, sık sık duyduğumuz ama ne anlama geldiğini bilmediğimiz iki kavram olmakla birlikte buradaki “amper” kelimesine dikkat edersek bunun elektrik akımıyla ilgili bir konu olduğunu anlayabiliriz. Daha da detaylandırmak gerekirse 72 amperlik bir akü, 1 saat süresince araca 72 amperlik enerji üretirken; 60 amperlik bir akü, 1 saat süresince 60 amperlik enerji üretecektir.

Peki, neden böyle bir ayrım var? Öncelikle bilmelisiniz ki her aracın ihtiyacı olan enerji miktarı aynı değildir. Çünkü her araç, kendi içinde farklı donanımsal özelliklere ve kullanım yoğunluğuna sahiptir. Buna ek olarak araç sahipleri, kendi zevk ve beğenileri doğrultusunda araçlarına birtakım donanımsal eklemeler yapabiliyor. Bu da enerji tüketiminde artışa sebep olabilmektedir.

Bir aracın faal hale gelebilmesi ve bunu koruyabilmesi için aküye ihtiyacı var. Ancak her akü de aynı miktarda enerji sağlamıyor. İşte 72 amper akü ve 60 amper akü kavramları bu noktada ortaya çıkıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere 72 amper akü, bir 60 amper akü ile kıyaslandığında araca daha fazla enerji üretmektedir.

72 AMPER AKÜ FİYATLARI

Gerek dizel gerekse benzinli araçlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilen, yüksek performans ve uzun kullanım ömrüyle ön plana çıkan 72 amper akü için çalışma prensibi; temel bir aküyle aynı olup sadece saatte 72 amperlik enerji üretmesiyle farklılaşmaktadır. Tercih edeceğiniz marka, model, voltaj ve marş gücü gibi çeşitli donanımsal kabiliyetlerle birlikte 72 amper akü fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Aracınıza ve bütçenize en uygun olanı seçip gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aracınıza en uygun olan akü hangisi belirlemekte zorlanıyorsanız bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

60 AMPER AKÜ FİYATLARI

Çalışma prensibi 72 amper akü ile tamamen aynı olan 60 amper akü, saatte 60 amperlik enerji üretimiyle daha az enerji ihtiyacı olan araçlar için biçilmiş kaftandır. Daha az enerji üretmesinden mütevellit 60 amper akü fiyatları, 72 amperlik ile kıyaslandığında daha uygun, daha bütçe dostu bir tablo çizmektedir. Aracınızın enerji kullanım yoğunluğunu belirleyip sizin için en uygun olan akü modelini seçebilirsiniz.

JEL AKÜ

Günümüz teknolojisinin bize bir armağanı olan jel akü, rakibi sulu akü ile kıyaslandığında birçok konuda açık ara ön plana çıkmaktadır. Öncelikle daha uzun süreli kullanım ömrü vadeden jel akü, birçok araç sahibinin uğraşmak istemediği akü bakımı işlemini ortadan kaldırdığını iddia ediyor. Evet, jel akü kullanıyorsanız bakım yapmanıza gerek yok. Peki, bu iki akü arasındaki temel fark nedir? Jel akülerle sıvı aküleri birbirinden ayıran temel fark, elektrolitlerin yapısında yatmaktadır. Elektrolitler, bu akü türünde isminden de anlayabileceğiniz üzere jel kıvamındayken; sulu akülerde elektrolitler, daha sıvı yapıdadır. Peki, bu nasıl bir fark yaratıyor? Jel, yapısı gereği daha katı olduğu için elektrolit sızması dediğimiz durum meydana gelmez. Bu da akünüzün daha yüksek performanslı, daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ancak jel akü de kendi içinde birtakım dezavantajlara sahiptir. Mesela; sulu akü ile kıyaslandığında daha pahalı ve daha hantal, ağır bir yapıya sahiptir. Bu noktada her iki seçeneği de mukayese edip artılarını ve eksilerini tartıp sizin için en uygun olanı kendiniz belirlemelisiniz. Şayet teknik konulara hâkim olmadığınızı düşünüyorsanız Enyakin.com bünyesinde akücü hizmeti veren onlarca işinin ehli firmadan destek alabilirsiniz!

YENİ AKÜ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Akü değişimi yaptırırken sonradan sorun yaşamamak adına dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Akünüzü periyodik bakıma tabii tutmanız, sadece performansını güçlendirmekle kalmaz; kullanım ömrünü de uzatır. Böylece uzun bir süre akü arızası yaşamadan aracınızı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, eskisinin yerine alacağınız yeni akünün kolaylıkla bakımının yapılabildiğinden yani buna uygun bir tasarımı olduğundan emin olmaktır.
 • Bildiğiniz gibi araba aküsü, şarj edilebilir bir yapıya sahiptir. Aldığınız yeni akünün şarj işleminin pratik ve hızlı olması, zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.
 • Bazı akü marka ve modelleri; diğerlerine göre daha büyük, daha ağır olabiliyor. Akü arızası sebebiyle yolda kaldığınızda isteyeceğiniz son şey, hantal bir akü olacaktır. Sökme ve takma işlemleri sırasında süreci zorlaştırmayacak bir model seçmek akıllıca olur.
 • Yeni akü alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise yeni akünün aracınızın yapısına uygun olmasıdır. Bu noktada aracınızın üretici firmasının tavsiye ettiği marka ve modellerden şaşmamak en doğrusu olacaktır. Firmalar, bu tavsiyeleri verirken aracın ihtiyaçlarını ve yapısını göz önünde bulundururlar.
 • Son olarak göz ardı edilebilen ama dikkat edildiğinde önemli bir nüans yaratan “akünün araç kapasitesinin üstünde olması” konusuna değinelim. Birçok kişi akünün araç kapasitesinin altında kalmamasına dikkat eder. Nitekim doğru da bir yaklaşımdır bu. Ancak akü değişimi sırasında takılacak yeni akünün araç kapasitesinin üstünde de olmaması gerekir. Biliyorsunuz araçlarımızda “alternatör” adını verdiğimiz ve aküye şarj desteği sağlayan bir bileşen bulunmaktadır. Alternatörün kapasitesinin akünün kapasitesinin altında kalması, akünün yeteri kadar şarj edilememesiyle sonuçlanır. Bu da uzun vadede yeni bir akü arızası ve yine bir akü değişimi demektir.

AKÜNÜZÜ ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Bir aracın en önemli bileşeni nedir? diye sorsak birçok kişinin cevabı “arabanın motoru” olurdu. Evet, motor gerçekten önemli bir bileşen. Ancak birçok kişi, aracın çalışır hale gelmesini sağlayan “ateşleme” işleminin akü sayesinde gerçekleştiğini bilmez. Kısacası sağlam bir akü olmadan motoru çalıştıramazsınız. Peki, sağlam bir akünün sırrı nedir? Sağlam ve uzun ömürlü akünün sırrı düzenli bakımdan geçer. Aküler; yapısal olarak kolay bozulan, ömrünü hızlı dolduran, sürekli sorun çıkarma potansiyeli olan aksamlar değildirler. Ancak bu, belli aralıklarla bakımdan geçmesi gerektiği gerçeğini değiştirmiyor.

1- Yetkili Bir Servisten Yardım Alın

Öncelikle akü bakımı da tıpkı akü değişimi gibi teknik bilgi ve tecrübe sahibi bir uzman tarafından yapılmalıdır. Akünün kompleks kimyasal yapısı ve yanıcı bir aksam oluşu, ekstra dikkat ve özen gerektirir. Aracınızı periyodik bakımını yaptırmak için servise götürdüğünüzde aküyü de gözden geçirmelerini özellikle talep etmelisiniz.

2- Aküyü Mümkün Olduğunca Temiz Tutun

Elbette bir sürücü olarak sizin de yapabileceğiniz daha basit ancak akü için önemli işlemler bulunmaktadır. Bunların başında aküyü temiz tutmak gelmektedir. Evet, akünüz zamanla yağ ve çamur gibi dış etkenlere maruz kalıp kirlenebilir. Antistatik bir bez yardımıyla çok fazla kurcalamadan akünün dış yüzeyini temizleyebilirsiniz. Basit bir işlem olsa da akünün performansının korunması ve ömrünün uzatılması için etkilidir.

3- Soğuk Havalar Akünüzün Düşmanı!

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise akünüzün soğuk havalarda korumasız bırakmamaktır. Evet, maalesef soğuk hava akünüzün ömrünü kısaltmaktadır. Araba aküsü kimyasal bileşenlere sahiptir ve soğuk hava da kimyasal tepkimeleri yavaşlatır. Uzun vadede akünüze zarar verebilecek olan bu durumdan kaçınmak için soğuk kış aylarında aracınızı garaj, kapalı otopark gibi nispeten sıcak yerlerde muhafaza etmelisiniz. Eğer böyle bir opsiyonunuz yoksa aküler için özel olarak üretilen “soğuktan koruyucu kılıf” gibi alternatiflerden faydalanabilirsiniz.

4- Sarsıntı ve Çarpmalara Karşı Dikkatli Olun

Sürekli olarak maruz kalınan sarsıntılar ve titreşimler, akü için uzun vadede zararlı olabilmektedir. Özellikle de yerine tam olarak oturtulmadan çalıştırılan aküler, bu sarsıntı ve titreşimlerden daha çok etkilenirler. Dolayısıyla akü değişimi sırasında takılan akünün montajının doğru yapıldığından emin olmalısınız.

Enyakin.com üzerinden yer ve zaman fark etmeksizin yerinde akü değişimi hizmeti alıp yolculuğunuza yeni bir akü ile kaldığınız yerden devam edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Enyakin.com bünyesinde hizmet veren işinin ehli firmalarla çalışmak isterseniz tek yapmanız gereken, web sayfamızda yer alan yetkili servis profillerini incelemek ve buradaki irtibat hattını kullanarak ilgili firmayla iletişime geçmek!

 

Oto Tamir Hizmeti Hakkında Merak Edilen Sorular

Akü değişimi, amortisör değişimi, motor yağı ve filtresi değişimi, egzoz sisteminin kontrolü, fren sisteminin kontrolü, rot-balans ayarı gibi ihtiyacınız olacak birçok hizmetten faydalanabilirsiniz. Böylelikle aracınızı daha güvenli bir hale getirmeniz mümkün.

Evet; birçok oto tamirci, yerinde tamir hizmeti vermektedir. Ancak bazı arızalarda aracın bir oto çekici yardımıyla sanayiye çekilip detaylı bir dizi işlemden geçmesi gerekebiliyor. Yani bu tamamen aracınızdaki arızanın boyutuyla alakalı bir durumdur.

Bir oto tamirciyi sizin için “uygun” kılan birçok faktör vardır. Bunların başında; verdiği hizmetlerin kalitesi, ne kadar nitelikli olduğu gelmektedir. Eğer eski müşterilerin mevzubahis firmayla ilgili yorum ve değerlendirmelerine ulaşabiliyorsanız bu konuda az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Gelelim bir diğer faktöre: Mesafe. Tamircinin size yakın mesafede yer alması, gereksiz bekleme süresini kısaltacaktır. Son faktör: Ücretler. Hizmetleri için talep ettiği ücretler ne şüphe uyandıracak kadar düşük ne de bütçenizi sarsacak kadar yüksek olmalı.

Oto elektrikçi dediğimiz kişiler, aracınızın elektrikli aksamları üzerinde uzmanlaşmış ve sadece bu konuda hizmet veren kişilerdir. Akü, ısıtma sistemleri, sigortalar, alternatör, motor, konektörler ve daha birçok elektronik sistem; oto elektrikçinin hizmet alanındadır. “Oto elektrikçi, oto tamirden farklıdır.” demek yerine oto elektrikçi, oto tamirci hizmetinin bir alt koludur demek daha doğru olacaktır.

Yaşadığınız bölgeye göre farklılık göstermekle birlikte birçok oto tamirci, acil durumlara karşı normal mesai saatleri dışında da hizmet vermektedir. Elbette mesai saatleri dışında alacağınız hizmetlerin ücretlerinde cüzi bir fark olabileceğini unutmayın.

Oto servis, içerisinde birçok hizmeti barındıran kompakt bir hizmettir. Bu kapsamda alabileceğiniz hizmetleri listeleyecek olursak;

 • Periyodik kontrol (check-up)
 • Rot-balans ayarı
 • Motor bakımı
 • Fren sistemlerinin kontrolü
 • Farların, sinyallerin ve diğer aydınlatma sistemlerinin kontrolü