Vinç

Özellikle ağır yüklerde ihtiyacımız olan vinç firmalarıda En yakında. Türkiye'nin bir çok ilinde hizmet veren vinç firmalarından forklift, mobil vinç, sepetli platform, manitou ve daha bir çok alanda yardım alabilirsiniz.

0 Vinç firmasından

En İyi 8 Vinç Firması

Yunus Vinç
Yunus Ölmez
6.Yılı 663 İş
Paşalıoğlu Vinç
Sefer Yılmaz
2 Yıl, 2 Ay 306 İş
Demiroğlu Vinç Kurtarma
Durdu Demir
4 Yıl, 4 Ay 163 İş
Enka Vinç
Bünyamin Ölmez
6.Ayı 65 İş
Ali Aykut
8.Ayı 35 İş
Kredi Kartı Geçerli
Osmanoğlu Vinç Ve Yol Yardım
Özkan Selvi
6.Ayı 13 İş
Ömer Aykut
7.Ayı 10 İş
Denge Vinç Platform
Cevdet Aktaş
6.Günü

Rakamlarla En yakın Vinç

Türkiye'nin 81 ilinde 14955 müşterimize Vinç hizmeti sunduk.

0

Müşteri

0

İş Talebi

0

Vinç Firması

Enyakın Nasıl Çalışır?

Firmaları Listele
Firmaları Listele

En iyi Vinç firmalarını inceleyip değerlendirin

Seçimini Yap
Seçimini Yap

Vinç hizmeti alacağınız firmadan hemen hizmet alın

Mutlu Müşteri Yorumları

10 Haziran 2024 0 (53*) 544 ** **
Hoşgörüsü olsun iş olarak olsun çok güzeldi denge vince çok teşekkür ediyoruz☺️

20 Ekim 2020 0 (54*) 430 ** **
Çok teşekkür ederim

19 Haziran 2020 0 (53*) 569 ** **
Gerçekten İşini uzmanı arkadaşlar kendilerini ayrıca teşekkür ediyorum

22 Nisan 2020 0 (54*) 979 ** **
Teşekkürler

16 Nisan 2020 0 (53*) 427 ** **
Memnun kaldım.Tavsiye ediyorum.

29 Ocak 2020 0 (55*) 751 ** **
İlgisi için Fatih Bey’e teşekkür ediyorum.

Sana En Yakın Vinç Firmasını Seç

Vinç Kiralama

Vinç dediğimiz ağır iş makineleri, insan gücüyle taşınması imkânsız ya da çok zor olan yükleri taşımak için bir operatör tarafından kullanılan araçlardır. Vinçler; araç taşıma, ağaç budama, elektrik direklerinde onarım işleri, çok katlı binaların badana ve temizlik işleri, tersaneler ve şantiyeler gibi birçok kullanım alanına sahiptir. Tabi her iş kolu için aynı türden vinç kullanılmaz. Mobil vinç, sepetli vinç, hiyap vinç, forklift, manitou gibi çeşitli vinç türleri bulunmaktadır ve her biri farklı bir ihtiyaca yöneliktir. Yazımızın ilerleyen kısımlarında vinç türleri ve bunların kullanım alanlarına daha detaylı bir şekilde değineceğiz. Böylelikle kiralık vinç arayışında olan sizler, sizin için en uygun olan vinç hangisi görebilirsiniz.

Hangi sektörde olursanız olun her ihtiyaca ve sektöre yönelik vinç kiralama hizmetlerimizle bir telefon kadar uzağınızdayız! Tek yapmanız gereken, vinç hizmeti veren işletmelerin sitemizdeki profillerini ziyaret edip 0850 ile başlayan irtibat numaralarını aramak. Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet verdiğimiz WhatsApp destek hattımıza bağlanabilir ve ChatBot yardımıyla ihtiyacınız olan kiralık vinç hizmetini alabilirsiniz. İhtiyacınızın süresine bağlı olarak isterseniz saatlik isterseniz günlük olarak vinç kiralayabileceğinizi unutmayın.

Kiralık Vinç

Kiralık vinç hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken temel 3 nokta var;

 • Yapılacak işe uygun vinç seçimi, bunların başında gelmektedir. Mesela, basit bir ağaç budama işi için teleskopik vinç kullanılmaz. Ufak bir sepetli vinç, işinizi rahatlıkla görebilecekken teleskopik vinç çağırmanız gereksiz yere fazladan para ödemenize sebep olur. Yahut konteyner taşımak için sepetli vinç çağıramazsınız çünkü yetersiz gelecektir ve bir vince onun kapasitesinden fazla yük yüklemek çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir.
 • Vincin kullanılacağı alanın genişliği ve zeminin yapısı önemlidir. Bazı vinçler daha hafif ve ufak olup hemen hemen her zemin ve alanda kullanılabilirken bazı vinçler, kullanım amaçları gereği daha büyük ve ağırdır. Mesela zemini yumuşak toprak olan bir araziye hiyap vinç çağırırsanız vincin toprağa saplanmasından tutun da devrilmesine kadar ciddi tehlikeler oluşabilir. 
 • Vinçlerin periyodik bakımlarının yapılmış, gerekli kontrollerden geçmiş olması. Tabi bunun kontrolünü sizin yapmanız pek de mümkün değildir. O yüzden işinin ehli ve güvenilir bir vinç kiralama firmasından hizmet almak, tercih edebileceğiniz en garantili yoldur. 

İşte bu yüzden vinç çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak, hangisinin ne zaman, nerede, ne amaçla kullanılabileceğini bilmek; hizmet aldığınız firmanın niteliğinden ve güvenilirliğinden emin olmak önemlidir. Dilerseniz şimdi kiralık vinç çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Kiralık Vinç Çeşitleri

Vinçler, kullanım alanlarına göre farklı fiziksel özelliklere sahiptir. Tersanelerde, şantiyelerde kullanılan vinçlerle çok katlı binaların badana ve temizliğinde kullanılan vinçler aynı yapıda değildir. Dolayısıyla kiralık vinç hizmeti aldığınız firmaya bu vincin nerede ne amaçla kullanılacağını ve takribi ne kadar ağırlık kaldıracağını önden detaylı olarak belirtmelisiniz ki size en uygun olan vinç gönderilsin.

 1. KULE VİNÇ
  Kule vinçler, genellikle limanlarda ve inşaatlarda tercih edilir. Birçok vinçle kıyasla oldukça ağır yükleri rahatlıkla kaldırabilir. Özellikle inşaat ve limanlarda tercih edilmesinin sebebi, konteyner gibi ağırlığı tonlarca gelebilen yükleri taşıyabilmesidir. Ters “L” şeklinde olan bu vinçlerin tepesinde bir kontrol kabini bulunur ve operatör, tüm süreci buradan idare eder.
 2. SEPETLİ VİNÇ
  Yükseklik sebebiyle merdiven gibi aletlerin kullanımının çalışma güvenliği açısından tehlikeli olduğu durumlarda tercih edilir. Mesela; plaza gibi yüksek binaların dış cephe temizliği, badanası, tamirat gibi işlerinde sepetli vinç tercih edilir. Böylece kolaylıkla zorlu yüksekliklere çıkılıp işlerin devam etmesi sağlanabilir. Sepetli vinçler için standart bir uzunluktan bahsedemeyiz. Enyakin.com’un vinç kiralama hizmetini kullanarak ihtiyacınıza göre 25, 30, 43, 54, 69, … 84 metre gibi çeşitli uzunluklarda sepetli vinç kiralayabilirsiniz.  

  Sepetli platform olarak da bilinen bu vinçlerin kullanım alanları, bununla da sınırlı değil elbette. Mesela taşınırken eşyalarınızın eski daireden indirilip yeni daireye çıkarılması aşamasında da sepetli vinç kullanılır. Nakliyat sektöründe bu “asansör” olarak bilinse esasında bu, sepetli platformdur. 

  Sepetli vincin bir de “büyük kardeşi” diyebileceğimiz, daha fazla yüksekliğe ulaşabilen jumbo sepetli vinç adında bir versiyonu var. Siz ne amaçla kullanacağınızı belirtirseniz size en uygun vinç dilediğiniz adrese gönderilecektir.
 3. HİYAP VİNÇ
  Sektörde hiyap vinç olarak bilinen bu vinç türü aslında bir hidrolik vinçtir. Hiyap ismi, vincin üretici firması olan Hiab’tan gelmektedir. Zamanla vincin adı, “hiyap” olarak akıllara yerleşmiş ve günümüzde de bu şekilde anılmaktadır. Hiyap vinçler, uzanabildikleri mesafeye göre tek kırmalı ya da çift kırmalı olarak iki çeşittir. Vinçlerin uzatma kolunu kendi kolunuz gibi düşünün. Tek kırmalı da herhangi bir “eklem” yok dolayısıyla daha az yüksekliğe çıkma ve hareket kabiliyeti var. Çift kırmalı da ise standart kola ek olarak “eklemle” bağlanan ikinci bir kol var. Bu sayede daha fazla yüksekliğe çıkabiliyor hem de daha fazla hareket kabiliyeti var. İhtiyacınıza göre tek kırmalı ya da çift kırmalı hiyap vinç kullanabilirsiniz.
 4. MOBİL VİNÇ
  Mobil demek, “taşınabilir” demektir. Yani buradan anlıyoruz ki bu vinç türü, diğer vinçlerin aksine olduğu yerde sabit bir şekilde durmaktansa mobil bir araç üzerinde istenilen yere götürülerek hareket esnekliği sağlıyor. Mobil vinçlerin diğer vinçlere kıyasla daha pratik bir kullanıma sahip olması, en büyük avantajıdır. Ancak yük taşıma kapasitesinin sınırlı olması, mobil araç üzerinde çalıştığı için arazinin durumuna bağlı olarak devrilme tehlikesi olması gibi dezavantajları da vardır. Birkaç paragraf yukarıda değindiğimiz sepetli vinç de paletli vinç ve lastik tekerlekli vinç ile mobil vinç sınıfına girer.
 5. TELESKOPİK VİNÇ
  Öncelikle belirtmeliyiz ki teleskopik vinç, her yerde kullanabileceğiniz bir vinç türü değildir. En az 15 ve en fazla 150 tona kadar taşıyabilirler. Maaliyet bakımından da diğer vinçlere kıyasla oldukça masraflıdır. Teleskopik vinçlerin kullanımı sırasında ön ve arka kısımlarına ikişer tane ekstra ayak eklenir. Böylece tonlarca ağırlıktaki yüklerin kaldırılması sırasında ekstra güç alırlar. Hareket esnekliği yönünden 180 derece 360 derece dönüş yapabilen çeşitleri vardır. “Kiralık vinç hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken 3 temek nokta” başlığı altında bahsettiğimiz bir husus vardı: Zeminin sağlamlığı. İşte özellikle teleskopik vinç gibi oldukça ağır vinç türlerinde zemin oldukça önemlidir. Zeminin yumuşak topraktan oluştuğu arazilerde zemine saplanıp kalabilir, devrilebilir. Dolayısıyla bu tarz zeminlerde asla tercih edilmez.

Kiralık Vinç Fiyatları 

Kiralık vinç fiyatları, birçok faktöre göre değişkenlik gösterir. Bunların başında kullanılacak vinç türü gelmektedir. Teleskopik vinç ile sepetli vinç aynı fiyat aralığında olmayacaktır. Fiyat skalasını belirleyen ikinci faktör ise bu vinçlerin ne kadar süreliğine kiralandığıdır. Birçok vinç kiralama firması; saatlik, günlük, haftalık hatta yıllık kiralama hizmeti sunmaktadır. Kullanılacak süre arttıkça doğal olarak ücret de artacaktır. 

Talep edilen fiyatın bütçenize uygun olması, elbette önemlidir ancak ucuz demek her zaman “kazançlı” demek değildir. Birçok kiralık vinç firması, daha ucuz olması adına düşük kaliteli ve periyodik kontrolleri yapılmamış vinçler kiralayabiliyor. Kontrolden geçip onay almamış vinçler mal ve can güvenliği açısından ciddi tehlikeler doğurabilir. Dolayısıyla kiralık vinç fiyatları ile ilgili araştırma ve mukayese yaparken hedefiniz hem güvenilir hem de uygun fiyatlı olması olmalıdır. Enyakin.com; sektörün en güvenilir, en nitelikli ve en profesyonel vinç firmaları ile iş birliği içinde olup siz değerli müşterilerinin hem kaliteli hem de uygun fiyatlı kiralık vinç hizmetlerinden yararlanmasını sağlar.

Elbette şunu da aklınızdan çıkarmamalısınız: Kaliteli ve iyi malzemeden yapılmış vinçler her ne kadar önemliyse bu vinçleri kullanan operatörlerin niteliği ve deneyimi de bir o kadar önemlidir. Enyakin.com bünyesinde hizmet veren tüm vinç kiralama firmaları, işinin ehli ve deneyimli operatörlerle çalışır. Bu sayede işiniz deneyimsiz operatörlerin elinde gereksiz yere uzayıp size para kaybettirmez. Unutmayın kiralık vinç hizmetinde vakit nakittir. İş ne kadar uzarsa siz de o kadar para ödersiniz. 

Eğer siz de en güvenilir firmalardan mobil vinç, sepetli vinç, hiyap vinç, teleskopik vinç gibi çeşitli türde vinç kiralamak isterseniz Enyakin.com, bir telefon uzağınızda! Sitemizi ziyaret edip kiralık vinç hizmeti veren işletmelerin profillerini inceleyebilir, kiralık vinç fiyatları konusunda inceleme yapabilir ve beğendiğiniz firmadan 0850’li irtibat hattını tuşlayarak hizmet alabilirsiniz. Dilerseniz WhatsApp destek hattımıza bağlanabilir ve sizin için vinç kiralayabileceğiniz firmaları bulmamızı isteyebilirsiniz.

Sizi her gün büyüyen ve güçlenen ailemizin bir parçası olarak görmekten mutluluk duyarız!
 

Vinç Kiralama Hizmeti Hakkında Merak Edilen Sorular

Vinçler; araç taşıma, ağaç budama, elektrik direklerinde onarım işleri, çok katlı binaların badana ve temizlik işleri, tersaneler ve şantiyeler gibi birçok kullanım alanına sahiptir.

Bu tamamen sizin ihtiyacınızla alakalı bir durum. Birçok kiralık vinç firması; saatlik, günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık kiralama seçenekleri sunmaktadır.

Kule tipi vinç, mobil vinç, teleskopik vinç, sepetli vinç gibi çeşitli uzunluk ve yük taşıma kapasitesine sahip vinçler bulunmaktadır. Her biri farklı bir amaca hizmet etmekle birlikte ihtiyacınıza en uygun olanı seçip dilediğiniz zaman aralığında kiralayabilirsiniz.

Maalesef, bu soruya verilebilecek net bir cevap yok. Sizden talep edilecek ücret, kiraladığınız vincin türüne ve ne kadar süreliğine kiraladığınıza bağlı olarak artıp azalabilir.

Kule tipi vinçler 8 tona kadar, teleskopik vinçler 150 tona kadar, sepetli vinçler 320 kilograma kadar taşıyabilmekle birlikte bu rakamlar; vinçlerin markasına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Bu rakamlar, fikir olması adına belirtilmiştir.

Dikkat etmeniz gereken üç temel unsur bulunmaktadır;

 • Kiralamak istediğiniz vinç yapılacak işe uygun olmalı. Basit bir iş için teleskopik vinç kiralanmaz.
 • Kiralama yapmadan önce iş yapılacak zemine dikkat edilmeli, her vinç her zeminde çalışamaz.
 • Kiralamak istediğiniz vinçlerin periyodik bakım ve kontrollerden geçmiş olması önemlidir. Bunu kontrol etmeniz pek mümkün değil, dolayısıyla güvenilir bir firmadan hizmet almalısınız.