Türkiye’de Bir İlk: “Enyakın Garaj”

Herhangi bir hizmet almak istediğimizde ilk yapacağımız şey firma ve fiyat araştırması yapmaktır. Çekici, lastikçi, çoklu çekici, vinç, oto tamirci

9 Ekim 2021, Cumartesi

Herhangi bir hizmet almak istediğimizde ilk yapacağımız şey firma ve fiyat araştırması yapmaktır. Çekici, lastikçi, çoklu çekici, vinç, oto tamirci… Alacağımız hizmetin türü ne olursa olsun hepsi için aynı süreç geçerlidir. Bilenler bilir, firma ve fiyat araştırması o kadar sıkıcı ve ucu bucağı olmayan bir iştir ki insanın bazen vazgeçesi bile gelir. Önce tek tek ilanları inceleriz, ilanlar içinden bizi tatmin edenlerin sahibi firmaları arayıp fiyat sorarız, pazarlık yaparız. Her saniyesi değerli olan vaktimizi neden böyle şeylerle harcayalım ki? İşte Enyakın olarak biz de kendimize bu soruyu sorduk ve çözüm getirmemiz gerektiğini düşündük. E nitekim getirdik de. Huzurlarınızda Enyakın Garaj

Enyakın’ın ekibi tarafından geliştirilen bu sistem, talep usulüne dayalı bir şekilde ilerleyen ve siz değerli müşterilerimize vakitten ve nakitten kâr ettiren bir çalışma prensibine sahiptir. Hiç vakit kaybetmeden bu sistemin çalışma şeklini bir senaryo üzerinden inceleyelim. 

Ahmet Bey, İstanbul’da araç alım satımıyla uğraşan bir galeri sahibidir. Bazen farklı illere toplu araç satışı gerçekleştiriyor. Galeri sahibi olarak bu araçların nakliyatından da sorumlu olduğu için çoklu çekici hizmeti alabileceği bir firma arayışına girdi. Google’da “çoklu araç çekici” diye bir arama yaptı ama o da ne?! Onlarca site, yüzlerce ilan… Bunlardan hangisi en uygun fiyatlı çekici hangisi yüzbinlerce lira değerindeki araçları emanet edecek kadar güvenilir? Çekici fiyatları; aracın konumu, durumu, mesafe, araç sayısı ve tipi gibi faktörlere bağlı olarak değişiyor. Bunu bilen Ahmet Bey, kara kara düşünürken karşısına güvenilir, kaliteli ve ekonomik hizmetleriyle nam salmış Enyakın çıkıyor. Ahmet Bey’in şimdi yapması gereken tek bir şey var. Sitemizin sağ üst kısmındaki “Teklif iste” butonuna tıklamak ve içinde bulunduğu bu fiyat ve firma araştırması karmaşasından sıyrılmak. Butona tıkladıktan sonra karşısına bir form yapısı çıkacak olan Ahmet Bey, şu adımları takip etmelidir:

Adım 1

Sunduğumuz teklifler içerisinden “çekici” hizmetini seçin. (Seçebileceğiniz diğer hizmetler şimdilik: lastikçi, periyodik bakım)

Adım 1

Adım 2

Size ulaşabilmemiz ve SMS doğrulaması yapabilmemiz için cep telefonu numaranızı giriniz.

Adım 2

Adım 3

Çekici ekibimizin aracınızı teslim alacağı noktayı bilmemiz ve konum olarak size en yakında bulunan noktaları tespit edebilmemiz için aracınızın bulunduğu ilçeyi yazınız.

Adım 3

Adım 4

Aracınızın nakledilmesini istediğiniz varış noktasını yazınız. 

Adım 4

Adım 5

Çekici hizmetini alacağınız tarihi belirtin. Ahmet Bey’in durumunda ileri tarih seçilebilir. Siz eğer aracınızla mahsur kaldıysanız hemen seçeneğini seçmelisiniz.

Adım 5

Adım 6

Aracınızın tipini seçiniz. Aracın tipine göre verilecek çekici hizmeti farklıdır. Eğer kamyon, otobüs, tır gibi tonajı yüksek bir araçsa kayar kasalı çekici ile, otomobil, motosiklet gibi tonajı düşükse sabit kasalı çekici ile hizmet veririz.

Adım 6

Adım 7

Marka ve model bilgisini de girdikten sonra bilmemizi istediğiniz ekstra bir şey varsa açıklama kutucuğuna yazınız.

Adım 7

Adım 8

Formu gönderiniz. 

İşte bu kadar!

Fiyat Talep Formu Gönderildikten Sonraki Süreç

Talep formunu gönderdikten sonra birkaç saniyenizi alacak bir SMS ile doğrulama işlemi yapacaksınız. Bu doğrulamanın ardından size, panele giriş yapabilmeniz için bir kullanıcı adı ve şifre göndereceğiz. Bu şifreyi kullanarak panele girin ve onlarca firmadan gelen fiyat tekliflerini inceleyin. 

Çalışacağınız firmayı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları da ilanlar aracılığıyla inceleyebilirsiniz. Firmalarla ilgili pek çok bilgiyi enyakin.com üzerinde bulunan ilanlarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Mesela; Firmanın sektördeki deneyimi, firmanın sahip olduğu ekipmanları (ellerinde ne tür çekiciler var burada görebilirsiniz), eleman sayısını, firmanın daha önceki hizmetleri doğrultusunda önceki müşterileri tarafından verilen puanını ve aldığı yorumları, Enyakın çatısı altında kaç tane başarılı operasyon yürüttüğünü ve firmayla doğrudan iletişim kurmanıza olanak tanıyan özel numarasını bulabilirsiniz. İncelemeniz için örnek bir ilan: Murat Yol yardım.

Tüm bu bilgiler ışığında yeterli ekipman, eleman, deneyim, olumlu yorum sayısı, puanı, başarılı operasyon sayısı ve fiyat teklifi gibi hususları kıyasladıktan sonra en doğru firmayı seçmek size kalmış. Yalnız şunu unutmamanızda fayda var. Her teklifin belli bir geçerlilik süresi vardır. Süreyi aştığınızda o teklif geçerliliğini yitirecektir. Dolayısıyla karşılaştırma ve eleme sürecinde bunu aklınızda bulundurmanız önemlidir.

Oto çekici hizmeti alacağınız firmayı, yeterlilikleri ve çekici fiyatları ortalamasına göre verdiği fiyat bazında inceledikten sonra seçiminizi yapın ve en kaliteli hizmeti en ucuza alın. Üstelik sadece çekici değil ağır vasıta kurtarıcı, çoklu çekici, oto kurtarıcı, yol yardım ve lastikçi hizmetlerini de en uygun fiyata en hızlı şekilde almanızı sağlıyoruz.

Sizi fiyat araştırması yapmaktan kurtarıp vakitten kazandırdığımız gibi bir bu sistemin oluşturduğu rekabetçi ortam sayesinde sizlere nakitten de kazandırıyoruz. Böylece “Teklif iste” sistemi sayesinde en az seviyede çabalayıp en uygun fiyata hizmet alacaksınız. Daha ne olsun! “Teklif iste” formumuza ulaşmak için buraya, bizi Instagram’dan takip etmek için buraya tıklayınız.

Sağlıcakla kalın.

Bu makale toplam 449 kez görüntülendi.
Oto Çekici İşi Yapmak İsteyenlere Öneriler
Oto Çekici İşi Yapmak İsteyenlere Öneriler

Merhaba, Enyakin.com’a hoş geldiniz! Bugünkü yazımızda oto çekici işi yapmak isteyenlerin mutlaka bilmeleri gereken birkaç önemli konuya değineceğiz.

(8531 kere okundu)
Oto Çekiciler Ayda Kaç Bin TL Kazanır?
Oto Çekiciler Ayda Kaç Bin TL Kazanır?

Herkese yeniden merhaba! Bugünkü yazımızda bir oto çekici firmasının aylık ortalama ne kadar kazandığını inceleyeceğiz. Bunu yapabilmek için de ortalama iş yapan bir oto çekicinin gelirlerini ve giderlerini de tek tek inceleyeceğiz.

(5520 kere okundu)
Oto Lastik Ömrü Kaç Yıl? | Lastik Ömrünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?
Oto Lastik Ömrü Kaç Yıl? | Lastik Ömrünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Merhaba, Enyakin.com’a hoş geldiniz! Bugünkü yazımızda sizlerle hakkında çok fazla bilgi kirliliği olan bir konu hakkında konuşacağız. Evet, başlıktan da anlayacağınız üzere bugünkü yazımızın konusu lastik ömrü

(2507 kere okundu)
Enyakın WhatsApp Destek Hattı
Enyakın WhatsApp Destek Hattı

Bugün size; çekici, oto lastikçi, vinç, yol yardım ve daha pek çok hizmeti almak istediğinizde sizin için en yakınınızda olan işletmeyi bulan ve bunu saniyeler içinde yapan WhatsApp destek hattımızdan bahsetmek istiyorum.

(1492 kere okundu)
Lastikçi mi Yoksa Mobil Lastikçi mi?
Lastikçi mi Yoksa Mobil Lastikçi mi?

Bugünkü yazımızda oto lastikçi hizmetini iki başlık altında inceleyeceğiz: sabit bir dükkânda hizmet veren lastikçi ve mobil lastikçi.

(1322 kere okundu)
Hesaplı Çekici Hizmeti Almanın Püf Noktaları
Hesaplı Çekici Hizmeti Almanın Püf Noktaları

Bir çekici hizmetinin fiyatını belirleyen ilk faktör aracınızın nerede olduğudur. Oto çekici fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir.

(1001 kere okundu)
Çekici Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Çekici Fiyatları Nasıl Belirlenir?

“Çekici” kavramı, araç sahiplerinin pek de sevdiği bir kavram değildir. Haksız da değiller aslında. Oto çekici hizmeti almak istiyorsanız muhtemelen aracınız, sizi hiç beklemediğiniz bir anda yolda bırakıp arızalanmıştır ya da bir kazaya karışmışsınızdır.

(917 kere okundu)